poniedziałek, 15 lipiec 2013 12:47

Niedziela 14 lipca pod znakiem okolicznych imprez

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Festiwal Folkloru Karpat Festiwal Folkloru Karpat

Niedziela 14 lipca upłynęła pod znakiem okolicznych imprez na świeżym powietrzu. Pogoda poprawiła się, dzięki czemu były one dość tłumnie odwiedzane.

W Trzcinicy odbył się X Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat, którego zwycięzcą została grupa: „Jan Malisz i dzieci” z Męciny Małej. Oprócz występów karpackich kapel ludowych, z Polski i zagranicy, miała tam miejsce wystawa, oraz targi sztuki ludowej. Dookoła placu na którym odbywał się przegląd zespołów, ustawione były stoiska z przeróżnymi atrakcjami. 

Swoje produkty, oraz środki ochrony i akcesoria wystawiali pszczelarze. Można było zobaczyć jak wygląda ul w środku, oraz przyglądnąć się pracy znajdujących się tam pszczół.

Na wielu straganach swoje prace prezentowali rzeźbiarze. Jednym z nich był Pan Adam Rąpała – emerytowany nauczyciel matematyki, który rzeźbieniem interesował się od dzieciństwa, jednak sam zaczął dopiero kilka lat przed emeryturą.

Znajdowały się tam również stanowiska z przeróżnymi, ręcznie robionymi ozdobami, oraz tradycyjnym chłopskim jadłem.

Znalazły się tam także atrakcje dla dzieci. Między innymi trampolina i wielka dmuchana zjeżdżalnia.

Oprócz festiwalu w Trzcinicy, odbył się również festyn w Harklowej. Na miejscu można było posłuchać muzyki, potańczyć oraz dobrze zjeść.

Jedną z głównych atrakcji była wioska indiańska HOKKA HEY, gdzie można było zobaczyć jak kiedyś żyli Ci ludzie. Na miejscu znajdował się oryginalny namiot – tipi, różne zwierzęta, w tym konik, na którym mogły przejechać się dzieci. Dodatkowo członkowie wioski prezentowali różne gry i zabawy dla najmłodszych.

Na miejscu można było zobaczyć również wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem.

Dzieci oprócz zabawy z Indianami mogły korzystać między innymi z dmuchanej zjeżdżalni.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 lipiec 2013 19:16

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.