czwartek, 17 październik 2013 14:46

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI 3,5 KILOGRAMA ZIELA KONOPI

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gorlic, który uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zlikwidowali poletko, na którym zasadził kilkadziesiąt krzaków zakazanej rośliny. W domu jego znajomego policjanci zabezpieczyli trzy i pół kilograma liści i „topów” konopi przygotowanych do suszenia. Śledczy ustalają jaki był udział w nielegalnym procederze kolegi podejrzanego.

Od pewnego czasu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weryfikowali informacje dotyczące nielegalnej uprawy konopi indyjskich na terenie gminy Skołyszyn. Podejmowane przez funkcjonariuszy działania doprowadziły ich do miejsca, w którym znajdowało się poletko z zakazaną rośliną. Okazało się, że z części rosnących na nim kilkudziesięciu krzaków zebrane zostały już liście i „topy”. Pozostałe konopie policjanci zabezpieczyli.

928750140

W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że nielegalnym procederem prawdopodobnie zajmuje się 21-letni mieszkaniec Gorlic. Typowanie okazało się trafne. Po zatrzymaniu podejrzanego policjanci przystąpili do przeszukań miejsc, w których mężczyzna przebywał i mógł ukryć środki odurzające. W trakcie sprawdzania znajdującego się na terenie Gorlic domu kolegi 21-latka, w jednym z pomieszczeń znaleźli osiem foliowych worków wypełnionych zakazaną rośliną. Łącznie policjanci zabezpieczyli trzy i pół kilograma ziela konopi przygotowanego do suszenia.

1251685707

Zatrzymany 21-latek usłyszał zarzut uprawy konopi z której uzyskał znaczą ilość środka odurzającego. W obliczu zebranych dowodów mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu. Potwierdził, że od maja opiekował się poletkiem, a kilka dni temu zebrał konopie, które policjanci zabezpieczyli w domu jego kolegi. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2130515335

Trwają policyjne czynności zmierzające do ustalenia zakresu odpowiedzialności i udziału w nielegalnym procederze mężczyzny, w domu którego zabezpieczono ziele konopi.

KPP Jasło

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.