sobota, 12 październik 2013 21:45

POMOC DLA MATEUSZKA Z KROSNA

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Krośnieńskie Stowarzyszenia Czyń Dobro, Mimo Wszystko zbiera pieniądze na pomoc dla sześcioletniego Mateusz Kidawa z Krosna, który od urodzenia cierpi na niezwykle rzadką chorobę artrogrypozę. Objawia się ona sztywnieniem stawów rąk i nóg.

Chłopiec przeszedł już wiele operacji w Polsce i poza granicami kraju, a mimo to jest niezwykle pogodnym i radosnym dzieckiem, wierzącym, ze będzie zdrowy, i tak jak jego koledzy zagra w piłkę. Po leczeniu w Niemczech i zastosowaniu ortez chłopiec może chodzić, ale koszty ich wykonania są ogromie wysokie i przekraczają możliwości finansowe rodziców.

W ramach Dni Sztuki w Krośnie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w tym mieście odbył się niezwykły koncert. Najsłynniejsze arie i duety śpiewali w wypełnionej po brzegi sali znakomici artyści , w tym włoski tenor Francesco Malapena ,a grała Wielka Orkiestra Teatru i Opery we Lwowie. Specjalnym gościem tych artystycznych wrażeń był właśnie Mateusz - i to dla niego śpiewał mediolański tenor i inni artyści, dla niego też przeprowadzono kwestę, podczas której zebrano cztery tys. zł, są także indywidualne wpłaty na dalsze leczenie i rehabilitację.

Francesco Malapena nie tylko śpiewał najsłynniejsze włoskie pieśni, spotkał się także w poniedziałek z Mateuszem w szkole nr 8, gdzie chłopiec się uczy, rozmawiał z nauczycielami głęboko wzruszony cierpieniem, które towarzyszy takiemu małemu dziecku. Powiedział, ze wyjeżdża z Krosna, ale o Mateuszu na pewno nie zapomni.

Wspomóc leczenie Mateusza można wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia Czyń Dobro, Mimo Wszystko, które zajęło się organizacją koncertu i pomocy dla Mateusza.

Numer Rachunku: 62 8642 1171 2017 7101 6085 0001 z dopiskiem Mateusz

Polskie Radio Rzeszów

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.