piątek, 10 styczeń 2014 18:37

22. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNE POMOCY!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jasło - Rynek, 12 stycznia 2014 r.

HASŁO: NA RATUNEK

NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW

Sponsorem generalnym imprezy jest Grupa LOTOS a patronami jasielskiego XXII Finału WOŚP jest Urząd Miasta w Jaśle oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle. Pomaga nam również wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych, którym serdecznie dziękujemy.

PROGRAM:

15.00 Pokaz ratownictwa

15.45 Garage Rock z Gorlic

Zespół istnieje pięć lat. Mają za sobą moc doświadczeń, koncertów i przeżyć. Wszystko w zespole kręci się wokół przyjaźni i miłości do muzyki. Jak twierdzą muzycy, „pięcioletnia historia, w zestawieniu z naszym wiekiem (18-19 lat), to naprawdę poważne połączenie profesjonalizmu z młodzieńczą energią”. Garage Rock to zespół, ale i styl życia, co zawsze pokazują na scenie podczas koncertów.

16.45 Paradise Hills

Początki zespołu sięgają 2012 roku, kiedy to dwóch przyjaciół (Łukasz Korczykowski, Karol Centler) postanowiło założyć swój pierwszy projekt muzyczny. Zespół swój ostateczny skład uzyskał w 2013 roku, powiększając się o wokal, bas i gitarę rytmiczną. PH gra ogół rodzaju muzyki rockowej jak i metalowej, jednak staramy się grać szczególnie dobrego hard rocka. Debiutancki występ odbył się 21 marca 2013 roku.

17.30 Afera Blues Group

Na początku działalności członkowie zespołu zafascynowani byli twórczością takich wykonawców jak: Gary Moore, Stevie Ray Voughan, Eric Clapton, B.B. King. Na dalszy rozwój zespołu wpłynęła twórczość kultowego superbandu „The blues brothers”.

W muzyce „Afery BG” jest praktycznie wszystko: doskonale pulsująca sekcja, wysokiej klasy gra zespołowa, właściwe tempo, od pierwszych taktów wprawiające słuchających w najwłaściwszy trans, oraz przede wszystkim wokalista o wciąż wzrastającej formie i niechęci do taniego efekciarstwa...

Na szczególną uwagę w bogatym instrumentarium zespołu zasługuje sekcja dęta, dzięki czemu aranżacje zespołu są ciekawe i nadają całości niepowtarzalne brzmienie.

Muzycy „Afery” chcą uchronić młodzież skazaną na pastwę „cyfrowo skażonego techno, quasi synkopowanych rytmów, pseudo piosenek, hołdującemu przemocy gangsterskiego rap'u, acid pop’u czy sacharynowo-bezdusznej muzyki środka...”

19.00 BlackJack

Powstał w Krakowie w 2010 roku i w krótkim czasie zdołał nabyć duże doświadczenie sceniczne. Na swoim koncie ma już koncert na dużej scenie XVII Przystanku Woodstock.

Hardrockowe uderzenie, przesiąknięte rock'n'rollem, i energia płynąca ze sceny, szybko zyskuje przychylność publiczności. W sierpniu 2011 roku zespół zadebiutował albumem „Ride On”, pozytywnie zrecenzowanym m. in. na łamach Teraz Rock'a. W swojej dyskografii BlackJack ma również wydany na płycie DVD materiał live „Playin' in the rockin' band”, nakręcony w Jaśle w 2012 roku. W roku 2013 zajęli I miejsce w Grechuta Festival.

20.00 Światełko do nieba

20.10 Róże Europy

Oficjalnie, zespół po raz pierwszy zaprezentował się na żywo 5 sierpnia 1985 roku na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, przed ponad 12-tysięczną publicznością Festiwalu.

Do wakacji 1985 roku „Róże” znane były już z dwóch utworów: „Za coca-colę i miłość” i „Jego uszy są diabelskie”. Obie kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie zespołu, po czterech latach od premiery. Album nazywał się „Stańcie przed lustrami” (1988).

„Róże Europy”, w latach osiemdziesiątych i pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, należały do ścisłej czołówki najpopularniejszych polskich zespołów młodzieżowych. Dziś pielęgnują tradycję garażowego rock’n’rolla, collage rocka i muzyki pop o korzeniach mocno osadzonych w klimacie prostych form muzycznych z uniwersalnym literackim przesłaniem.

Występ w Jarocinie w 1985 roku rozpoczął wielką przygodę zespołu z polską sceną rockową. Od tamtej chwili byli zapraszani na największe imprezy muzyczne w Polsce m.in. „Poza Kontrolą” i „Brum Top” w Warszawie, „Rock'n'Rollowe Antylyle” we Wrocławiu. Wielokrotnie zapraszano ich na Festiwal do Jarocina, na Union of Rock do Węgorzewa i na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wspierali i wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, koncertując co roku w innym mieście. Było także zapraszani na Festiwal „Przystanek Woodstock”.

Na początku 1989 roku zespół nagrał drugą płytę, pod nazwą „Krew M. Monroe”. Największą popularność z nowego repertuaru zdobyła tytułowa piosenka, której nietuzinkowy tekst traktujący o miłości wywoływał aplauz młodych odbiorców rock’n’rolla ( „…chcę twojej krwi, takiej krwi nie ma nawet Chrystus…”). Cały album stylistycznie nawiązywał do tradycyjnych rock'n'rollowych rozwiązań, zawierał dużo energii, literatury miłosnej i przekazu społecznego. Najbardziej znanymi utworami z tej płyty były m.in. „Surfingujące buty”, „Ławka oczekujących do strzelnicy”, „Witraże” i „Żyj szybko, kochaj mocno, umieraj młodo” (manifest pokolenia urodzonego w latach 60-tych).

Dwa lata później w 1991 roku Róże Europy nagrały płytę pod tytułem „Radio Młodych Bandytów”, a rok później, jedną z najbardziej liczących się w jego karierze płyt długogrających, zatytułowaną „Poganie! Kochaj i Obrażaj”. Płyta stylistycznie nawiązywała do korzeni rocka z lekkim psychodelicznym odcieniem. Zespół pracował nad nią ponad rok, co zaowocowało benedyktyńsko dopracowanym materiałem. Do nagrań zespół zaprosił dopiero zaczynającą karierę wokalistkę, Edytę Bartosiewicz, która zaśpiewała z „Różami” utwór zatytułowany „Jedwab”. Piosenka została losowo wybrana singlem promującym krążek, po czym nastąpiło apogeum popularności grupy. Wszystko za sprawą tej piosenki, która stała się największym przebojem w historii zespołu.

Nagrany z gościnnym udziałem, nieznanej wówczas szerzej, Edyty Bartosiewicz utwór „Jedwab” przyniósł zespołowi i wokalistce ogromny rozgłos trafiając na pierwsze miejsce m.in. Listy Przebojów Programu III PR i dostając nagrodę Programu I PR za najlepszą piosenkę roku. „Jedwab” utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów Marka Niedźwieckiego przez 5 tygodni, a na samej liście przez 21.

Idąc za ciosem, zespół zdecydował się na nagranie albumu koncertowego, zatytułowanego później „Marihuana”. „Róże Europy” postanowiły nagrać odmienny stylistycznie repertuar niż dotychczas, czego efektem była, wydana w 1995 roku, płyta „Kolor”. Na przełomie kwietnia i wrzenia 1995 roku zespół nagrywa kolejną płytę, „Bananowe drzewa”, która wydana została w 1996.

Pod koniec 1996 roku „Róże Europy” wydały płytę „Gold” zawierającą największe przeboje zespołu, a w 2005 podobny album „Złota Kolekcja” z dwoma nowymi utworami „Teraz” i „Kosmetyki”.

W 2006 roku zespół nagrał kolejna płytę pod roboczym tytułem „Ósemka” (premiera 8 marca 2007 roku).

Obecnie zespół przygotowuje 9. płytę studyjną, z całkowicie premierowym materiałem. Płyta ukaże się niebawem, jak zapowiadają muzycy - zimą 2013 roku. Znajdzie się na niej dwanaście piosenek, nigdzie wcześniej nie granych. „Róże Europy” podczas koncertu w Jaśle zaprezentują również piosenki z nowej płyty.

W przerwach między koncertami i występami tradycyjnie odbędą się licytacje.

800x800  images plakat

WOŚP Jasło

Ostatnio zmieniany piątek, 10 styczeń 2014 18:54

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.