czwartek, 09 styczeń 2014 18:06

KARUZELA Z PISARZAMI – FERIE W MBP W JAŚLE

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Lubicie zabawy na karuzeli? Chcecie zakręcić się na niej z Agnieszką Frączek, Dorotą Gellner, Małgorzatą Strzałkowską i Grzegorzem Kasdepke?

Od 20 do 31 stycznia 2014 r. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 5-11 do Oddziału dla Dzieci i filii bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34 na ferie pod hasłem „Karuzela z pisarzami”. Codziennie o 12.00 będziemy wypełniać czas najmłodszych głośnym czytaniem i rozmaitymi formami zajęć.

W tegoroczne ferie dzieci będą miały okazję bliżej poznać twórczość swoich ulubionych autorów, a dzięki temu znakomicie się bawić oraz rozwijać swoje zdolności manualne.

Oddział dla Dzieci: Tiru-riru, łaskotki i inne psotki – twórczość Agnieszki Frączek

Staniemy się architektami wyobraźni i stworzymy z Góry Tektury konstrukcje przestrzenne, sprawdzimy czy Skarpety atlety pasują do stroju primabaleriny, dogonimy super szybkich Narciarzy Spryciarzy biorąc udział w zawodach i zabawach zręcznościowych oraz przekonamy się, czy wymyślone przez nas Zimostrofy mogą stać się najzabawniejszymi zimowymi wierszami.

Filia nr 1: Literacki gryzmoł – twórczość Doroty Gellner

Sprawdzimy się w roli mima, oglądając w lustrze śmieszne gagi i grymasy, w Słownych zaspach zimowych poszukamy odpowiedzi i rozwiązań quizów, rebusów i zagadek oraz dowiemy się kim jest literacki gryzmoł.

Filia nr 2: Zmyślenia z myślenia – twórczość Grzegorza Kasdepke

Staniemy się kucharzami z wyobraźnią i wejdziemy w Świat kulinarnych fantazji z masy plastycznej, przekonamy się jak być damą i gentelmanem poznając dramę, podążać będziemy tropem Detektywa Pozytywki oraz pobawimy się słowem, poszukując odpowiedzi na pytanie Co to znaczy?

Filia nr 3: Hasające słowa – twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej

Dowiemy się Kim są Leśne głupki? Stworzymy drzewo genealogiczne swojej rodziny, przekonamy się że Strach ma wielkie oczy oraz zamieniając się w małych rysowników poznamy Kapitana Gbura, mamę wronę i innych.

Szczegółowe informacje na temat zajęć w harmonogramie i na stronie biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

MBP w Jaśle

gfx2

UM Jasło

Ostatnio zmieniany piątek, 10 styczeń 2014 18:05

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.