środa, 23 grudzień 2015 20:33

PRZERWA TRWA, CZYLI PODSUMOWANIE I PLANY NA NAJBLIŻSZY CZAS

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zimowa przerwa trwa w najlepsze, zawodnicy odpoczywają przed zbliżającą się rundą wiosenną, która dla nas rozpocznie się 17 kwietnia bardzo ważnym meczem z Iwełką Iwla.

SPARTA Osobnica, która po niecałym sezonie przerwy powróciła do ligowych rozgrywek rundę jesienną zakończyła na siódmej pozycji ze stratą siedmiu punktów do lidera. Przed rozpoczęciem sezonu nie mogliśmy przewidzieć jak będzie wyglądać nasza pozycja na półmetku sezonu, ponieważ z wieloma drużynami nie mierzyliśmy się od wielu lat, a z niektórymi nie graliśmy nigdy. Po przedsezonowych sparingach sytuacja prezentowała się obiecująco, ponieważ wygrana w Pucharze Wójta oraz w sparingu z Liwoczem Czermna, remis ze Święcanami i przegrana w bardzo wyrównanym meczu z Nowym Glinikiem pokazała, że już na początku jesteśmy w stanie walczyć z rywalami z wyższych klas rozgrywkowych.

Przed nami stało bardzo trudne zadanie, ponieważ musieliśmy budować nasz zespół od nowa. W składzie znalazło się wielu młodych zawodników, którzy są obecnie podstawą tej drużyny. W pierwszej połowie sezonu 2015/2016 w naszych barwach swoje mecze rozegrało 11 zawodników poniżej 21 roku życia. 23 naszych zawodników wystąpiło dotychczas na boisku podczas zmagań ligowych, łącznie na boisku spędzili oni 9900 minut.

Rozegraliśmy dotychczas 10 meczów. Wygraliśmy pięć spotkań, pięć przegraliśmy. Strzeliliśmy łącznie 28 bramek (najwięcej 6 bramek w meczu z Wrzosem Krempna), straciliśmy natomiast 22 (najwięcej 4 bramki w meczu w Nurtem Potok). Naszymi najlepszymi strzelcami są Przemysław Ciemniewski oraz Dominik Golonka, którzy w tym sezonie trafiali po pięć razy. Najdłużej na boisku (900 minut) znajdował się Łukasz Niemiec, który także zanotował najwięcej asyst, bo aż osiem. W rundzie jesiennej nasi zawodnicy zobaczyli 9 żółtych kartek (najwięcej Damian Wickowski - 3). Nie otrzymaliśmy natomiast żadnej czerwonej kartki i mamy nadzieje, że taką statystykę utrzymamy do końca sezonu.

Obecnie, nasi zawodnicy spotykają się na orlikach na ul. Szkolnej oraz ul. Śniadeckich w Jaśle, mają do dyspozycji także salę w ZS w Osobnicy. Na wiosnę w naszym składzie ma pojawić się kilku nowych zawodników, którzy trenowali z nami jeszcze jesienią. Na chwilę obecną nie planujemy jeszcze żadnych transferów zawodników z innych klubów.

Zaplanowaliśmy już kilka sparingów przed rozpoczęciem rozgrywek w 2016:
-19/20 marca 2016 - Liwocz Brzyska
-26 marca 2016 - Wisłoka Niegłowice
-2/3 kwietnia 2016 - Tajfun Łubno Szlacheckie
-10 kwietnia 2016 - Liwocz Czermna (jeżeli do 10 kwietnia nie wystartuje tarnowska B-klasa)

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przypomnieć, że 30 listopada 2015 roku minął termin wpłacania składek członkowskich za rok bieżący. Prosimy osoby, które zalegają ze składką, o jak najszybsze wpłacenie odpowiedniej kwoty (30zł/60zł) na nasze konto bankowe lub bezpośrednio u prezesa lub skarbnika klubu.

LKS "SPARTA" Osobnica
38-241 Osobnica 1052

Bank PEKAO S.A.
13 1240 2337 1111 0000 3738 5323

Chcemy także poinformować, że sprawozdawcze Walne Zebranie Członków LKS "SPARTA" Osobnica odbędzie się 29 grudnia (wtorek) o godz. 18:00 w Domu Ludowym w Osobnicy.

spartaosobnica.futbolowo.pl

Ostatnio zmieniany środa, 23 grudzień 2015 20:37

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.