niedziela, 29 marzec 2020 19:49

OPIEKA WYTCHNIENIOWA - EDYCJA 2020

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle przystępuje do realizacji Programu „ Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020 ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Głównym celem Programu jest:

  • czasowe odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością od codziennych obowiązków związanych ze sprawowaniem opieki oraz zapewnienie im czasu na odpoczynek i regenerację.

Program kierowany jest do:

  • dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji (wskazania z orzeczenia o niepełnosprawności),
  • osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi, których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki na tym osobami.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt e-mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny pod nw. numery telefonu
- 13 44 366 60
- 13 44 813 57

Szczegóły Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020 <<<tutaj>>>

UGJ

Czytany 537 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 29 marzec 2020 19:53

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.