wtorek, 13 sierpień 2013 23:19

PROJEKT ROZWOJOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W OSOBNICY

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Projekt realizowany jest w naszej szkole od stycznia 2013 r. do lipca 2014 roku. Uczestniczą w nim uczniowie klas IV – VI. Głównym celem projektu jest wyrównywanie i wzmocnienie szans edukacyjnych uczniów i podniesienie jakości i atrakcyjności zajęć, zaś cel szczegółowy to rozwój kompetencji kluczowych uczniów ze szczególnym uwzględnieniem j. obcych, nauk matematyczno – przyrodniczych i ekspresji ruchowej.

Przez sześć miesięcy prowadzono zajęcia wyrównawcze z matematyki „Zrozumieć liczby”, zajęcia interdyscyplinarne z przyrody „Odkrywam tajemnice przyrody”, zajęcia z angielskiego „First step” oraz zajęcia teatralno – muzyczne „Artystą być…

W ramach prowadzonych zajęć pozalekcyjnych uczniowie ćwiczyli myślenie interdyscyplinarne, rozwijali pamięć, wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne
i logiczne rozumowanie, samodzielne wyciąganie wniosków na podstawie prowadzonych doświadczeń, pogłębiali kulturę słowa, obrazu, dźwięku.

Uczniowie uczestniczyli także w jednodniowej wycieczce do Muzeum Lalek w Pilźnie oraz dwudniowej wycieczce do Krakowa. Udział w wycieczkach dydaktycznych wpłynął na podniesienie wiedzy i umiejętności, rozwinął zainteresowania środowiskiem przyrodniczym, historycznym i geograficznym uczniów. W ramach projektu szkoła wzbogaciła swoją bazę materialną o nowe pomoce dydaktyczne: plansze, modele, przybory matematyczne, stroje do przedstawień, gry edukacyjne, odtwarzacze CD, programy multimedialne, tablicę interaktywną, projektor i laptop.

Wyższe oceny uczniów, poprawa wyników nauczania, wspieranie indywidualnego rozwoju, wykorzystanie nowoczesnych metod, rozwijanie zainteresowania nauką i najbliższym środowiskiem przyrodniczym pozwala stwierdzić, że cele projektu zostają osiągnięte. Siła oddziaływania projektu będzie widoczna za kilkanaście lat, gdy obecni uczniowie wkraczać będą w dorosłe życie, a udział w projekcie zagwarantuje ich zrównoważony rozwój.

Edyta Godfryd

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 sierpień 2013 23:30

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.