wtorek, 15 lipiec 2014 17:25

WSTĄP DO BIBLIOTEKI – WSTĄP DO BAŚNI!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chciałbyś przenieść się do indiańskiej wioski? Zwiedzić posiadłość angielskiej królowej i wziąć udział w paradzie chińskich smoków? Nic prostszego! Od 1 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa wakacyjny cykl zajęć dla dzieci – Baśnie z czterech stron świata na który zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat.

 

Podróże małe i duże! Po Ameryce, Afryce, Azji i Europie. Zwiedzanie przez działanie wypełnione głośnym czytaniem i zdobywaniem wiedzy o kulturze mieszkańców odległych krain – to cel bibliotecznych globtroterów!

Kto nosi sombrero? Gdzie jada się hamburgery, a gdzie naleśniki z syropem klonowym? Czy łatwo odróżnić Amerykę Północną od Południowej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli już mali poszukiwacze przygód z Oddziału dla Dzieci uczestniczący w spotkaniu Kredką po mapie. Najmłodsi mieli także okazję przekonać się w co bawią się mali Indianie i poznać język indiańskich sygnałów. Ćwiczyli swoją zręczność i zwinność pokonując tor przeszkód i przechodząc w barwnych pióropuszach pod nicią pajęczą. Wymyślali indiańskie imiona, pośród których dominowały Szybkie Strzały, Błękitne Obłoki i Galopujące Rumaki oraz sprawdzali swoją precyzję.

W Filii nr 1 biblioteczni poszukiwacze przygód poznali już baśnie stepowe i podjęli się budowy muru chińskiego. Wraz z Filią nr 2 dzieci wstąpiły do krainy Andersena, a zwiedzając Hiszpanię zaprojektowały strój dla tancerki flamenco. Wspólnie z Filią nr 3 najmłodsi zamienili się w topografów, przemierzających Afrykę wzdłuż i wszerz i przekonali się jakich kosmetyków używa piękna Aszanti.

Zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!

Oddział dla Dzieci (środa 12.00)

Filia nr 1 (środa 12.00)

Fila nr 2 (czwartek 12.00)

Fila nr 3 (wtorek 12.00)

Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny na stronie: www.mbp.jaslo.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 lipiec 2014 17:31

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl