wtorek, 24 wrzesień 2013 14:56

"TRZEŹWY PORANEK” W POWIECIE JASIELSKIM

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilkaset pojazdów skontrolowali wczoraj funkcjonariusze jasielskiej drogówki. To ich kolejna akcja pod kryptonimem "Trzeźwy Poranek". W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci jasielskiej drogówki po raz kolejny prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. W wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego sprawdzali trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem wsiadają za kierownicę.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali blisko 350 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali cztery takie osoby. Trzech kierowców odpowie za przestępstwo, jeden za wykroczenie.

Niechlubnym rekordzistą był 60-letni mieszkaniec Jasła, który kierując osobowym fiatem najechał na tył forda k. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Gdy został zatrzymany przez policjantów, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że spożywając alkohol do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić pojazdu. W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę.

W bieżącym roku na terenie powiatu jasielskiego nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 7 wypadków drogowych. Wskutek tych zdarzeń 3 osoby poniosły śmierć, a 9 zostało rannych.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 wrzesień 2013 14:59

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl