sobota, 28 wrzesień 2013 07:42

POLICJANCI POSZUKUJĄ ZŁODZIEI URZĄDZEŃ SEJSMICZNYCH

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży, do których doszło na terenie gminy. Łupem złodziei padł specjalistyczny sprzęt sejsmiczny. Utracone przedmioty są bardzo drogie, a zarazem zupełnie bezużyteczne dla innych osób. Straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Na ternie gminy Nowy Żmigród trwają badania ziemi mające na celu zlokalizowanie obszarów, gdzie mogą występować złoża ropy naftowej lub gazu ziemnego. Prowadzący badania nie mogą jednak poprawnie wykonać pomiarów ponieważ specjalistyczny sprzęt pada łupem złodziei. Giną przede wszystkim kable sejsmiczne.

Pracownicy firmy wykonującej badania informują, że przewody pomiarowe, które są niejednokrotnie obiektem kradzieży, nie nadają się do żadnych innych celów. Nie można ich wykorzystać, jak sądzą niektórzy, do tworzenia instalacji elektrycznych i teleinformatycznych. Ponadto z uwagi na bardzo mały przekrój przewodu, po opaleniu kabli otrzymuje się z nich znikomą ilość miedzi. Ich kradzież jest po prostu bezcelowa, a straty niewspółmiernie wysokie.

Przypominamy, że przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Na sprawcy ciąży również obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.

Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców tych kradzieży proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie pod nr tel. 13 44 38 376. Można również zadzwonić pod nr telefonu zaufania 13 44 38 370.

KPP Jasło

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl