sobota, 28 wrzesień 2013 07:49

KONKURS „BEZPIECZNE WAKACJE 2013”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do 15 października można nadsyłać do Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prace plastyczne w ramach konkursu „Bezpieczne Wakacje 2013”. Autorzy najlepszych prac będą reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzkim. Organizatorzy zapraszają również do udziału w konkursie na profilaktyczny spot filmowy.

Organizatorami obu konkursów są: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Konkursy są organizowane pod patronatem Wojewódzkiego Zespołu ds. Bezpiecznego Wypoczynku Dzieci i Młodzieży.

Konkurs prac plastycznych dla dzieci i młodzieży:

Tematyka konkursu związana jest z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku. Jednym z głównych celów, jakie postawili sobie organizatorzy jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz placówek letniego wypoczynku. Regulamin konkursu przewiduje ocenę prac plastycznych w 3 kategoriach wiekowych:

 • I kategoria – wiek autora pracy od 7-9 lat,
 • II kategoria – wiek autora pracy od 10-12 lat,
 • III kategoria – wiek autora pracy od 13-15 lat.

Prace konkursowe powinny poruszać tematykę:

 • Bezpieczny pobyt w górach, nad morzem i w lesie,
 • Bezpieczna szkoła,
 • Bezpieczne miejsce zamieszkania,
 • Bezpieczny Internet,
 • Bezpieczna droga,
 • Zagrożenie używkami (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze),
 • Przemoc rówieśnicza,
 • Subkultury młodzieżowe.

O tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w konkursie dowiesz się z Regulaminu Konkursu, który znajduje się w załączniku.

Prace można przesłać do 15 października 2013 r. do Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaśle na adres: ul. Kościuszki 26, 38-200 Jasło.

Wojewódzki konkurs na profilaktyczny spot filmowy:

Ten konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych. Celem konkursu jest popularyzowanie bezpiecznego zachowania, ograniczanie przestępczości i demoralizacji dzieci oraz młodzieży. Konkurs ma także edukować i uwrażliwiać na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtować umiejętności i nawyki wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych.

Tematyka tego konkursu jest taka sama, jak w przypadku konkursu plastycznego - bezpieczny pobyt w czasie wakacji, bezpieczna szkoła, bezpieczne miejsce zamieszkania, bezpieczny Internet, bezpieczna droga, zagrożenia używkami, przemoc rówieśnicza czy subkultury młodzieżowe.

Warunki jakie muszą spełnić uczestnicy konkursu oraz nadsyłane przez nich spoty znajdziesz w Regulaminie Konkursu na profilaktyczny spot filmowy - patrz załącznik.

Prace należy przesłać do 15 października 2013 r. do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie na adres: ul. Dąbrowskiego 30, 35-036 Rzeszów.

Zachęcamy do udziału w konkursie - czekają atrakcyjne nagrody.

KPP Jasło

Ostatnio zmieniany sobota, 28 wrzesień 2013 07:57

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl