piątek, 24 kwiecień 2015 22:53

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI W SP2 W OSOBNICY

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. W tym czasie zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę(...)

Tym bardziej, że w największej mierze to człowiek jest odpowiedzialny za jej skażenie i zaśmiecanie.

Z tej okazji w dniu 23 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie klasy V oraz VI pod kierunkiem nauczyciela przyrody przygotowali przedstawienie, celem którego było przypomnienie wszystkim zebranym, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, o które powinniśmy dbać zawsze.

Kwaśne deszcze, smog, dziura ozonowa są skutkiem zanieczyszczeń środowiska, a konsumpcyjny styl życia człowieka prowadzi do produkcji olbrzymich ilości odpadów. Przynajmniej po części możemy je ograniczyć poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i energii, wybór opakowań wielokrotnego użytku zamiast jednorazowych toreb, ograniczenie bezmyślnego zaśmiecania środowiska.

Przedstawienie uświetniła scenka ekologiczna pt. "Wysypisko". Oprócz wierszy były także piosenki ekologiczne pięknie wykonane przez uczennice klasy VI: Aleksandrę Brągiel oraz Patrycję Woźniak.

Miejmy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły uwrażliwieni apelem będą świadomie i odpowiedzialnie dbać o planetę, na której żyją.

SP2 Osobnica

Ostatnio zmieniany piątek, 24 kwiecień 2015 22:56

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl