sobota, 25 kwiecień 2015 00:04

BUDOWA HALI SPORTÓW WALKI CORAZ BLIŻEJ

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Budowa hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle wraz z nową infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu została przyjęta do planu dofinansowania w ramach realizacji Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

Ostateczną decyzję o dofinansowaniu zadania, ujętego w programie wojewódzkim, podejmie minister na podstawie wniosku inwestycyjnego, który należy złożyć do Ministerstwa Sportu i Turystyki do końca maja tego roku.

W nowej hali znajdować się będą trzy maty główne 10x10, pomieszczenia klubowe, szatniowo-sanitarne, trybuny na 156 miejsc, budynek przewidziany jest na ok. 300 osób. Na piętrze znajdować się będą pomieszczenia techniczne. Hala ma służyć do treningów oraz zawodów takich dyscyplin sportowych jak karate, judo czy ju-jitsu.

Wartość zadania wynosi ok. 6 mln 150 tys. zł, dofinansowanie: 1 mln 650 tys. zł. Decyzja w sprawie dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej została przyjęta przez Sejmik Województwa Podkarpackiego 30 marca br. Miasto zamierza ubiegać się o dodatkowe środki zewnętrzne, tak by wkład własny był jak najniższy.

UMJ

Ostatnio zmieniany sobota, 25 kwiecień 2015 00:08

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl