wtorek, 28 kwiecień 2015 12:55

PAWEŁ KUKIZ O UPA: NIE MOŻNA Z BANDYTÓW ROBIĆ BOHATERÓW

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
PAWEŁ KUKIZ O UPA: NIE MOŻNA Z BANDYTÓW ROBIĆ BOHATERÓW fot. A.Klag

Niestety, polityka i układy psują wyjaśnianie polsko-ukraińskiej historii - twierdzi Paweł Kukiz. Niezależny kandydat na prezydenta ostro skrytykował Ukraińców za uznanie UPA za bohaterską armię, w czasie gdy prezydent RP gościł w ukraińskim parlamencie.

Polityk a wcześniej muzyk przypomniał na antenie Polskiego Radia Rzeszów, że wspierał wielokrotnie Majdan, przemycając m.in. kamizelki kuloodporne, ale po tym incydencie zweryfikował swoje poglądy. Z przykrością skonstatował, że teraz "nie chce tam zawozić nawet bandaży". Jednocześnie bulwersuje go brak reakcji w tej sprawie zarówno ze strony polskiej jak i ukraińskiej. Nie można z bandytów robić bohaterów - twierdzi Kukiz i dodaje, że wolność wywalczona na krwi dzieci i kobiet - jest wolnością od diabła a nie od Boga.

Dysonansem według Kukiza jest np. fakt iż Ukraina prowadzi wręcz otwartą wojnę z Rosją a jednocześnie w Rosji doskonale funkcjonują fabryki cukierków i czekoladek których właścicielem jest ukraiński prezydent Petro Poroszenko. W trakcie konfliktu spółki z Ukrainy produkują części do silników rosyjskich odrzutowców.

Polskie Radio Rzeszów

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 kwiecień 2015 13:07

Galeria

Media

Rozmawia Rafał Potocki Polskie Radio Rzeszów

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl