wtorek, 28 kwiecień 2015 13:18

RANY! RETY! TABLETY…W TWOJEJ BIBLIOTECE!

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Chcesz dowiedzieć się jak działają nowoczesne iPady Air? Jakie aplikacje warto polecić dzieciom, a jakie osobom starszym? Przekonać się, że każdy może kodować?

Przyjdź 9 maja br. do Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kościuszki 47 i weź udział w akcji Rany! Rety! Tablety!

W ramach akcji Rany! Rety! Tablety! zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach osoby w różnym wieku. Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 7 maja br. pod nr telefonu 13 446 56 07.

Spotkania dla poszczególnych grup będą odbywać się w następujących godzinach:

  • 9.00 Wybieram tablet Przydatne aplikacje – zajęcia z obsługi tabletów dla dorosłych i seniorów. Uczestnicy poznają aplikacje przydatne np. do robienia i edytowania zdjęć, planowania podróży czy zwiedzania muzeów.
  • 10.00 Biblioteka 3D – zajęcia z aplikacjami 3D i 4D dla dorosłych i seniorów. Uczestnicy poznają aplikacje, które umożliwiają np. oglądanie przestrzennych modeli statków kosmicznych, podwodnego świata czy wirtualne zwiedzanie miast.
  • 11.00 Maluchy kodują – zajęcia z kodowania dla dzieci w wieku 5-8 lat. Dzieci poznają program Scratch Junior, w którym można za pomocą interaktywnych klocków tworzyć własne gry i historyjki.
  • 12.00 Duolingo – zajęcia z aplikacją do nauki j. angielskiego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat.  Uczestnicy poznają interaktywną aplikację, która pozwala uczyć się j. angielskiego na różnych poziomach.
  • Na zakończenie akcji, w godzinach 14.00-15.00, zapraszamy wszystkich chętnych do Otwartej Strefy Tabletu, w ramach, której będzie można indywidualnie skorzystać z iPadów.

Akcja Rany! Rety! Tablety! jest jednym z wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Wybieram Bibliotekę”.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 56 07
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.jaslo.pl

MBP w Jaśle

Ostatnio zmieniany środa, 29 kwiecień 2015 17:37

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl