poniedziałek, 28 listopad 2022 10:45

TLENEK WĘGLA - CICHY ZABÓJCA

Napisał

Czad, czyli tlenek węgla, jest śmiertelnie niebezpieczny. Nie bez powodów nazywany jest cichym zabójcą. Nie ma bowiem zapachu, smaku, nie powoduje łzawienia oczu czy uczucia swędzenia. W zależności od jego stężenia może powodować zawroty i ból głowy, utratę przytomności, a nawet śmierć. Zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym zagrożeniem.

czwartek, 10 listopad 2022 18:44

GALICYJSKIE CMENTARZE WOJENNE NA TERENIE GMINY JASŁO

Napisał

Na terenie Gminy Jasło znajdują się cztery cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej: nr 20 w Bierówce, nr 21 w Warzycach, nr 16 i 17 w Osobnicy. Pochowano na nich blisko 700 żołnierzy wielu narodowości.

Tradycyjnie kilka dni po ogłoszeniu wyników matur Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) uruchamia kolejną edycję ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA). Nowe dane dostarczają ciekawych informacji na temat rynku pracy w Polsce.

poniedziałek, 11 lipiec 2022 12:49

TELEFON I CZAT ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Napisał

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Organizacja Pożytku Publicznego o ponad stuletniej historii pomagania dziecku i jego rodzinie, uruchomiło nową ogólnopolską linię wsparcia psychologicznego, w odpowiedzi na:

czwartek, 23 czerwiec 2022 08:22

KAMPANIA INFORMACYJNA STOP WŁAMANIOM DO DOMÓW

Napisał

Z okazji Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Włamaniom do Domów, po raz czwarty ruszyła kampania „Stop włamaniom do domów”. Jej głównym celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.

czwartek, 23 czerwiec 2022 07:58

UŁATWIENIA W BUDOWIE DOMÓW DO 70 M

Napisał

Od 3 stycznia 2022 r. każdy, kto ma działkę budowlaną, może wybudować na niej ‒ w uproszczonej procedurze ‒ dom do 70 m kw. zabudowy do celów mieszkaniowych lub rekreacyjnych. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat budowy „domu bez formalności”.

piątek, 29 kwiecień 2022 15:15

Ramki na zdjęcia - nowoczesne i modne dekoracje

Napisał

Eksponowanie we wnętrzach fotografii, szczególnie rodzinnych i okolicznościowych to piękny zwyczaj. Nadają przestrzeni osobistego charakteru i indywidualnego wymiaru. To jedne z najpiękniejszych pamiątek w domach celebrujące wspomnienia. Jednak oprócz tej funkcji, zdjęcia mogą być również dodatkową dekoracją. Tu główną rolę grają oczywiście ramki na zdjęcia. Odpowiednio dobrane do samej fotografii, z uwzględnieniem stylu aranżacji wnętrz i innych dodatków, będą piękną ozdobą.

poniedziałek, 25 kwiecień 2022 11:10

NIE POZWÓL UKRAŚĆ SWOJEJ TOŻSAMOŚCI - CHROŃ DOKUMENTY!

Napisał

Przestępstwa z wykorzystaniem cudzego dokumentu tożsamości są nieograniczone. Osoba posługująca się naszym dokumentem może wyłudzić kredyt, wziąć pożyczkę, czy też dokonać zakupu ratalnego, który może nas narazić na nieprzyjemne konsekwencje. Pamiętajmy! W przypadku utraty dokumentu niezwłocznie zastrzeżmy je w banku, co uniemożliwia wykorzystanie ich przez inne osoby.

Strona 1 z 11
© 2022 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl