poniedziałek, 07 lipiec 2014 23:56

WĘDLINIARZE SIĘ CIESZĄ... ALE NIE DO KOŃCA

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To jest połowiczny sukces. Tak podkarpaccy wytwórcy tradycyjnych wędlin komentują decyzję Komisji Europejskiej w sprawie nowego prawa o wędzonych produktach.

Na wniosek 12 krajów Unii - w tym Polski - na trzy lata odstąpiono od restrykcyjnych norm dotyczących dopuszczalnej zawartości substancji smolistych w produktach tradycyjnych wytwarzanych na krajowe rynki. Zadowolony z decyzji jest prezes Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Tradycyjnie Wędzonych Fryderyk Kapinos. Jego zdaniem jest to krok w odpowiednim kierunku. Trzy lata obowiązywania nowych przepisów pozwolą zabiegać o dalsze odstępstwa. Wędliniarze chcą współpracować z europosłami i ministerstwem rolnictwa by w końcu mogli eksportować swoje wędliny do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Przeciwko restrykcyjnym przepisom dotyczących wędzonych produktów protestowało setki podkarpackich i małopolskich wędliniarzy. Uważali oni, że przepisy stanowią zagrożenie dla małych firm produkujących wyroby tradycyjnie wędzone w Polsce, gdyż nie spełniają nowych norm albo nie prowadzą badań w tym zakresie. W naszym regionie dotyczyło to około 200 producentów.

Polskie Radio Rzeszów

Galeria

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl