poniedziałek, 05 sierpień 2013 13:41

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W JAŚLE

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W JAŚLE http://www.podkarpacka.policja.gov.pl

Wczoraj na jasielskim Rynku odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Ich kulminacyjnym punktem było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Podczas uroczystości wręczone zostały także odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjanci odebrali życzenia, gratulacje i podziękowania za trud swojej codziennej służby.

O godzinie 14 w jasielskiej kolegiacie ks. bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej odprawił mszę świętą w intencji policjantów. W swojej homilii odniósł się do trudu i znaczenia policyjnej służby.

Po mszy pododdziały przemaszerowały na Rynek. To tam odbyła się główna część uroczystości - nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle. Obecni byli I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Zdzisław Stopczyk, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk, posłowie i senatorowie z Podkarpacia, prezydenci i burmistrzowie miast, starostowie i wójtowie. Byli reprezentanci służb mundurowych, Wojska Polskiego oraz instytucji, uczelni i stowarzyszeń, które na co dzień współpracują z Policją. W uroczystościach uczestniczyły również delegacje zagraniczne: milicji z Ukrainy oraz policji z Czech, Słowacji, Węgier i Austrii.

W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych nadinsp. Krzysztof Gajewski wręczył mł. insp. Andrzejowi Wędrychowiczowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Jaśle sztandar, ufundowany przez samorządy gmin, miast i powiatu jasielskiego. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem, przekazanie poprzedziło symboliczne wbicie gwoździ w drzewiec sztandaru.

Kolejnym punktem obchodów Święta Policji było wręczenie odznaczeń i awansów. Złote Medale Za Długoletnią Służbę otrzymali: nadinsp. Zdzisław Stopczyk, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji oraz inspektor Sławomir Szczupak, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Złoty Medal Za Zasługi Dla Policji otrzymał płk. Jacek Kitliński, Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

  • Medalami Za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało 84 policjantów i pracowników Policji (15 złotym, 56 srebrnym i 13 brązowym).
  • Minister Spraw Wewnętrznych nadał 97 odznak Zasłużony Policjant (3 złote, 17 srebrnych i 77 brązowych).
  • Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji Minister Spraw Wewnętrznych nadał medale Za Zasługi dla Policji - (1 złoty, 7 srebrnych i 6 brązowych).

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej nadało złote, srebrne i brązowy medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" sześciu policjantom garnizonu Podkarpackiego. Złote medale otrzymali: nadinspektor Zdzisław Stopczyk, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, inspektor Kazimierz Mruk, I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, inspektor Andrzej Sabik, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 1888 policjantów - 48 w korpusie oficerów starszych, 47 w korpusie oficerów młodszych, 952 w korpusie aspirantów, 629 w korpusie podoficerów i 212 w korpusie szeregowych. Na stopień inspektora Policji Komendant Główny Policji mianował młodszych inspektorów:

  • Pawła Filipka, Komendanta Powiatowego Policji w Dębicy,
  • Wiesława Korczykowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Lesku,
  • Janusza Mołonia, Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie,
  • Roberta Woźnika, Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie,
  • Adama Pietrzkiewicza, Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie,
  • Andrzeja Wędrychowicza, Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle.

Wojewódzkie obchody Święta Policji zakończyła uroczysta defilada pododdziałów, z towarzyszeniem orkiestry reprezentacyjnej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, oraz motocyklistów z Międzynarodowego Stowarzyszenie Policji IPA - Sekcja Polska.

 

www.podkarpacka.policja.gov.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 sierpień 2013 13:55

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

© 2023 Your Company. All Rights Reserved. Wykonanie: AbcWeb.pl